Alışveriş sepetiniz boş.

inegol.com.tr Facebookinegol.com.tr Twitterinegol.com.tr - Google +inegol.com.tr - Instagram

inegol.com.tr destek hattı
Türkiye'nin modası inegöl mobilyası
inegol.com.tr

Küçük Evlere Dekorasyon Önerileri

Artan nüfus, giderek azalan yerleşim bölgeleri ve ailelerin artık çekirdek aile olarak yaşamaya başlamaları sonucunda küçük evler, minimal yaşam alanları da arttı. Bu durum herkesi biraz daha sade yaşamaya zorluyor olsa da istediğiniz dekorasyonları ufak bir kaç değişiklik ile küçük olan evinize de uygulayabileceğinizi unutmayın! Bu yazımızda sizlere küçük bir ev dekore ederken uygulayabileceğiniz önerilerimizi sunacağız; 

Aynı Odada Farklı Alanlar

Küçük bir odada dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey şüphesiz doğru yerleşim yapabilmek. Özellikle aynı oda içerisinde farklı iki köşe oluşturmak istiyorsanız -yemek odası ve oturma odasını birleştirmek gibi- yapacağınız yerleşim çok önemlidir. Özellikle birbirinden tam ayırmadığınız bu farklı köşeler odada dağınık bir hava oluşturacak ve odayı daha küçük gösterecektir. Bunu önlemek için farklı köşelerde farklı zeminler, aksesuarlar ya da farklı ışıklandırmalar tercih edebilirsiniz. 

Tasarım Mobilyalar

Özellikle birden çok çocuğu olan bir aile iseniz duvarlarınıza tam oturan ranzalı yatakları tercih edebilirsiniz. Bunu ya özel olarak yaptırabilirsiniz ya da ölçülerini alarak kendi alanınızı oluşturabilirsiniz. Alan tasarrufu sağlarken bu tarz özel tasarım mobilyalar çok işinize yarayacaktır. 

Perde Veya Paravan Kullanımı

Aynı odayı farklı amaçlar için kullanacaksanız paravan veya perdelerden yararlanabilirsiniz. İsteğe göre paravan ya da perdeyi kaldırarak odayı genişletebilir, böylece farklı görünümler de elde edebilirsiniz. 

Eşyalara Fonksiyonellik Katma

Duvar dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarlar, örneğin kitaplık yapabileceğiniz raflar, TV ünitelerinin rafları size oldukça kullanışlı alanlar sağlayacaktır. Duvar dekoru açısından sadece estetik katmakla kalmayacak bu ürünler, kitaplarınızı, süs eşyalarınızı ya da istediğiniz her şeyi de yerleştirebileceksiniz. Duvar dekorasyonunun yanında masalarda, sehpalarda da açılabilir, akıllı masalar kullanabilirsiniz. Böylece sehpalarınızı yemek masası olarak da değerlendirebilirsiniz. 

Minimal Seçimler 

Küçük bir eviniz varsa özellikle daha minimal eşyalar tercih edebilirsiniz. Özelikle beyaz ve siyahın ağırlıklı olduğu eşyaları seçebilir, gösterişten uzak, modern aksesuarlar ile hem şık hem  de minimal görünümler yakalayabilirsiniz. Tabi ki bir evin minimal dekorasyona sahip olması için az eşyalı olması son derece önemlidir. Sınırı geçmeden, yani abartmadan eşya ve aksesuar alarak minimalist, sade bir ev görünümü oluşturmak sizin elinizde. 


Fatal error: Class 'Drupal\db_maintenance\Module\Hook\CommonHookHandler' not found in /home/magiclea/public_html/inegol.com.tr/sites/all/modules/db_maintenance/db_maintenance.module on line 41