Alışveriş sepetiniz boş.

inegol.com.tr Facebookinegol.com.tr Twitterinegol.com.tr - Google +inegol.com.tr - Instagram

inegol.com.tr destek hattı
Türkiye'nin modası inegöl mobilyası
inegol.com.tr

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Mobilya Seçerken Dikkat Edilecekler

Mobilya almak en az ev kalmak ya da kendimize kıyafet almak kadar önemli bir konu. Çünkü uzun süre kullanacağımız mobilyalarımızın, hem uzun süre modası geçmemeli hem de kaliteli olmalı. Peki mobilya alırken nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalıyız? Bu yazımız ile aklınızdaki sorulardan kurtulabileceksiniz. 

Mobilya seçerken aklınızda tutmanız gereken ilk şeyin, seçeceğiniz mobilyanın evinizin tarzını yansıtacağıdır. Şöyle ki; eğer klasik görünümlü mobilyalar seçerseniz eviniz ister istemez klasik bir havaya, modern görünümlü mobilyalar seçerseniz de modern bir havaya bürünecektir. Bu nedenle önce evinizin olmasını istediğiniz tarzını belirlemelisiniz. Aklınızda bir tarz yoksa modern, retro, klasik, rustik, country gibi tarzların şu sıralar mobilyada en ön planda olan tarzlar olduğunu aklınızda bulundurabilirsiniz. Evinizde önceden hakim olan bir tarz varsa buna uygun mobilya seçmenizi öneririz. Bu nedenle yeni evlilerin mobilya seçme işleri biraz daha kolay olur. Çünkü sıfırdan bir evin tarzını oluşturmak çok daha kolay olmaktadır. 

Yukarıda bahsettiğimiz tarzları nasıl mobilyalar yansıtır emin olamıyorsanız şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • Modern; Genellikle daha az eşya ile yapılan oldukça kullanışlı bir tarzdır. Genellikle siyah beyaz renkler hakimdir ve modern tipte eşyalar kullanılarak karşıtlık oluşturulmaktadır. 
  • Country; Ferah bir dekorasyonunun olmasını isteyenlerin tercih ettiği, genellikle açık renklerin kullanıldığı bir tarzdır. Eskitilmiş, açık renk mobilya seçimi bu tarza oldukça uygundur. Bu tarzda bir dekorasyon yapmak isterseniz gösterişten kaçınmanızı tavsiye ederiz. 
  • Retro; Klasik mobilyaların hakim olduğu bu tarzı seçerseniz evinizin kahverengiye büründüğünü göreceksiniz. Çünkü ahşap mobilya seçimleri bu tarz için oldukça uygundur. Araya katacağınız renkli mobilyalar ise evinize hareketlilik katabilir. 
  • Avangarde; Gösterişli bir tarz oluşturmak isteyenler genellikle avangarde mobilyaları seçerler. Bu tarzda bir ev oluşturacaksanız evinizin çok fazla küçük olmaması gerekir. Çünkü seçilecek mobilyalar da büyüktür. 
  • Pop & Color; Renkleri sevenler için elverişli olan bu tarzda seçilecek mobilyalar genellikle hafif ve renkli mobilyalardır. Koyu renkler çok kullanılmaz. 
  • Vintage; Bu akım son zamanlarda modada da, mobilyada da oldukça tercih edilmekte. Modern tasarımların yer almadığı bu tarzda özellikle 25 yıl öncesinin esintilerinin olmasına dikkat edilmelidir.

İşte bu gibi tarzlarda evlerinizi oluşturabilir, bunlara uygun mobilyalar seçebilirsiniz. Bunlar haricinde mobilya seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz; 

  1. Koltuk seçerken rahatlığına en az görünüşü kadar önem vermelisiniz.
  2. Mobilyalarınızın rengi evlerinizi daha da karanlık göstermemeli. Özellikle güneş almayan evlerde açık renk mobilyalar tercih edilmeli.
  3. Pratik temizlik yapılabilmeli, kolay silinebilir mobilyalar olmalı.
  4. Odalarınızın büyüklüğüne uygun boyutları tercih etmelisiniz, böylece gereksiz kalabalık bir ortam oluşturmamış olursunuz.

Fatal error: Class 'Drupal\db_maintenance\Module\Hook\CommonHookHandler' not found in /home/magiclea/public_html/inegol.com.tr/sites/all/modules/db_maintenance/db_maintenance.module on line 41